"Dil Barajını Geçenler Fetöcü" Tweetiyle Cehalette Master Yapan Akit Yazarı

1.5bPAYLAŞIM

Üniversitelerimizin uluslararası arenada başarısızlığı, ülkedeki liyakatsizlik, adam kayırma, torpil, tepedekine birtakım ricalar derken ufak bir Türkiye özeti olmuş.

Yeni Akit yazarı Fatma Gülşen Koçak YÖK'ün dil barajını yükseltme isteğini eleştiren bir paylaşımda bulundu.

Kendisine göre dil barajını sadece batıcılar (o ne demekse?) ve Fetöcüler geçebiliyormuş ve böylece kendi insanları (diğerleri ne?) mağdur oluyormuş.

Bu konudaki en büyük dayanağı da ufak bir imla hatası...

Böyle olunca tepkiler de gecikmedi.

mehmet

👇

ozee

👇

mahir şanlı

👇

bdincaslan1

👇

yulaflibar

👇

wegotconfused

👇

bulendecevit

👇

ouzceceli

👇

filfulan

👇

oykulemk

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Alanındaki basit makaleleri anlayabilecek kadar bile yabancı dil bilmeyen biri akademisyen olmayı hak ediyor mu? Yorumlara bırakabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-hakan-keskin

Ülkemin haline üzülüyorum. Sanki fetöyü kendi beslememiş gibi bide suçu CHP ye dış mihraklara atıyorlar aşşagılıklarda hiç utanma yok bide böyle cahiller var.herkes terörist fetöcü zaten Batıyı örnek alalım diyincede aklına bilim teknoloji gelmeyip "onlardan önce biz tuvalete biz sıçtık onlar bizden örnek alsın" diyen amk salakları

voyager26

Hocam üç yanlış bir doğruyu nereye götürüyor ?????

helenistik

Bilmeyen utanırdı eskiden, şimdi bilmiyorum ama yinede kıdem istiyorum diyebilecek kadar hadsizleştiler. Bu ülkeyi bu hale getiren, getirmelerine müsaade eden, destekleyen her kim varsa tez zamanda yok olmalarını diliyorum.

blackraven

Bu kadar cahilce bu kadar ayrıştırıcı bir üslup olamaz. Kaldı ki ANADOLULU akademisyenler büyük şehirlerde kadro verilmediği için canını dişine takıp çalışan insanlardır. Bunun Anadolusu veya Avrupası yok ki. Çalışmayan adam her her yerde çalışmıyor. Dil puanı ise belli bir kaç bölüm hariç en az 70 olmalı. YÖKDİL sınavı da tedavülden kalkmalı. YDS den 50 alamayan adam yökdilden 90 alıyor. Bu ne lahana turşusu?

sbstnbjk

"Reise rağmen yapılıyor." Tahmin ettiğim gibi tecrübesiz, nasıl yalakalık yapılacağını bilmeyen bir yazarmış. Akp'li diğer yalakalar bile gülmüştür şu laflarına. Kısaca diyor ki kendini geliştirememiş yabancı dil öğrenemeyen, Anadolu çomarı akademisyenlerin önünü açın dil puanını düşürün ki hak etmedikleri konumlara yükselebilsinler

Görüş Bildir