Arama Çalışmalarında 8 Gün Geride Kaldı, Arkadaşları Onun İçin Ayakta: 'Gülistan Doku Nerede?'

 > 
33PAYLAŞIM

Tunceli'de kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sürüyor. Gülistan'ın okul arkadaşları ellerinde "Gülistan Doku Nerede?" pankartları ve "Hepimiz Gülistan'ız" sloganlarıyla eylem düzenledi.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Gülistan Doku, 5 Ocak günü kaldığı öğrenci yurdundan ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

8'inci güne giren arama çalışmaları Gülistan'ın en son görüldüğü belirtilen Uzunçayır Baraj Gölü kıyı şeridi ile Dinar Deresi çevresinde yoğunlaştırıldı.

Arama çalışmaları çeşitli birimlerden 130 kişilik bir ekiple yapılıyor.

Bugün 4 timden oluşan polis özel harekat da çalışmalara katıldı.

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu çalışmaların devam ettiğini, Gülistan'dan henüz bir haber alınamadığı bilgisini paylaştı. 👇

En son erkek arkadaşı ile görüştü

Gülistan Doku’nun kaybolmadan önce Engin Yücel adına kayıtlı bir numara ile 4 saniyelik bir telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi. Yapılan inceleme sonucunda numaranın, erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynal Abarok tarafından kullanıldığı tespit edildi.

Şüphelenilen Zaynal Abarok kimdi?

Annesi Rus olan Abarok'un Rusya’da doğup büyüdüğü, polis olan üvey babası ve annesiyle Tunceli'de yaşadığı, Gülistan Doku ile de, birlikte çalıştıkları kafede tanıştıkları belirtiliyordu..

Arkadaşları Zaynal Abarok'un Rusya'da bir eşi olduğunu, Gülistan'ın ise kaybolmadan bir gün önce bunu öğrendiğini ve Zaynal'la bu yüzden tartıştığını söylemişti.

Gülistan'ın ablası, "Zaynal'ın yurt dışına kaçacağından korkuyorum" demişti. 👇

Tunceli'de Kaybolan Üniversite Öğrencisi Gülistan Doku'dan 6 Gündür Haber Alınamıyor - onedio.com
Tunceli'de Kaybolan Üniversite Öğrencisi Gülistan Doku'dan 6 Gündür Haber Alınamıyor - onedio.com

Abla Aygül Doku: 'Akıbetinin en kısa zamanda ortaya çıkmasını istiyoruz'

Bugün Tunceli Barosu'nda bir basın toplantısı düzenleyen abla Aygül Doku, arama çalışmalarına katılanlara teşekkür ederek, tek isteklerinin kardeşinin sağ bulunması olduğunu söyledi. 

Aygül Doku, "Ailesi olarak öncelikli isteğimiz, Gülistan'ın sağ bulunmasıdır. Başına bir şey gelmişse de akıbetinin en kısa zamanda ortaya çıkmasını istiyoruz. Şimdiye kadar Dinar Köprüsü'nde ona ait olduğu iddia edilen makas ve saat 16.26'da Gülistan ile arkadaşı Zaynal Abarok ile yapılan 4 saniyelik arama dışında elimizde bizi sonuca götürecek delil bulunmamaktadır. Gülistan'ın yüreği yanmış ailesi olarak başka Gülistanların kaybolmaması ve başka ailelerin yüreğinin yanmaması için bütün insanları daha da duyarlı olmaya çağırıyoruz. Kamuoyu, basın ve bütün kurumların kesin, somut, kafa karışıklığı oluşturmayacak bilgi ve belgeleri ailemizle paylaşmasını istiyoruz. Çabası olan gerçek ve tüzel tüm kişilere çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Munzur Üniversitesi öğrencileri Gülistan'ın bulunması için eylemler düzenledi.

Öğrenciler ellerinde 'Gülistan Doku Nerede?' yazılı pankartlar taşıdı ve 'Hepimiz birer Gülistan'ız' sloganları attı. 🎥

Eylemler akşam saatlerinde KYK yurdunda da devam etti. 🎥

Öğrenciler burada da “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları attı ve Gülistan'ın bir an önce bulunmasını istedi.

Odalarının ışıklarını açıp kapatarak protesto ettiler. 🎥

Eylemler üniversite ve KYK yurdu ile sınırlı kalmadı.

Polis kent meydanındaki yürüyüşü izinsiz olduğu gerekçesiyle engelledi.

2 gün önce Seyit Rıza Meydanı'nda toplanan bir grup Gülistan için yürüyüş yapmak isteyince polisin müdahalesi ile karşılaştı.

Polisin müdahalesi kameralara böyle yansıdı 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir