Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Aile Yok Oldu! Onur Yaser Can'ı Ölüme Sürükleyen Polislerin 11 Yıl Sonra Yargılanması Tepkilerin Odağında

19PAYLAŞIM

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi (BİM) Birinci İdare Dava Dairesi, ODTÜ mezunu mimar Onur Yaser Can’ın intihar etmesine neden olan 6 polis hakkında İstanbul Valiliği’nin soruşturma izni vermemesine ilişin kararını kaldırdı. 11 yıl sonra gelen bu kararın detaylarına gelin hep birlikte bakalım...

Olay tarihinde 28 yaşında olan Mimar Onur Yaser Can, Taksim’de gerçekleşen üst aramasında 11 gram esrar bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü’ne götürülen ve burada çıplak arama ve işkenceye maruz kaldığı iddia edilen Can, daha sonra serbest bırakıldı.

2 gün sonra Can'ı intihara sürükleyen olay gerçekleşti; polisler tarafından tekrar emniyete çağrıldı.

Daha önce düzenlenen bütün tutanakları iptal eden polisler, bunun yerine aleyhinde ifadeler içeren yeni ifade ve tutanaklar imzalattı. Bu da yetmedi... Polis 20 gün sonra yeniden Can’ı emniyete çağırdı. Bunun üzerine intihar mektubu düzenleyen Can, 24 Haziran 2010'da evinin balkonundan atlayarak intihar etti.

Oğlunun ölümünde sorumluluğu bulunan polislerin yargılanması için hukuk mücadelesi başlatan anne Hatice Can, yaşadıklarını daha fazla kaldıramayarak 2014’te benzer şekilde intihar etti.

Bu süreçte sağlığı bozulan baba Mevlüt Can ise 2019'da hayatını kaybetti.

Adaletsizlik fotoğraftaki güzel aileyi yok etti...

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi (BİM) Birinci İdare Dava Dairesi, ODTÜ mezunu Mimar Onur Yaser Can’ın intihar etmesine neden olan 6 polis hakkında İstanbul Valiliği’nin soruşturma izni vermemesine ilişin kararını kaldırdı.

Kararın ardından o dönem İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli eski Başkomiser Hakan Aydınpolis memurları Soner Gündoğdu, Salih Bahar, Muhammet Ongun, Onur Ülker ve Yunus Başak “görevi kötüye kullanma” suçundan yeniden soruşturulacak

Olayla ilgili tüm detaylar burada 👇

11 Yıl Sonra Gelen Karar: Onur Yaser Can'ı Ölüme Sürükleyen 6 Polis Yargılanacak - onedio.com
11 Yıl Sonra Gelen Karar: Onur Yaser Can'ı Ölüme Sürükleyen 6 Polis Yargılanacak - onedio.com

1. Geciken adaletin ardından sosyal medya da bu duruma tepkisiz kalamadı:

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Çok güzel bir aile yok oldu. Daha fazla ne denilir ki...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ortalik-karisik

bu ülke bıtık abı cıddıyım bıtık

usher

Ayrıca Allah rahmet eylesin, keşke bu durum hiç yaşanmasaydı. Uyuşturucu denen zehir aileleri bu şekilde parçalıyor.

srcngncl

Hacı Sebep Uyuşturucu değil

usher

Üzerinde esrar varmış. Sütten çıkmış ak kaşık değil. Polis ne yapsaydı? Aferin deyip madalya mı taksaydı. Polisler de işini yapmış. Haber tek yönlü tarafsız değil.

sertu543

sana çok şey söylemek isterdim aaa bbb ama neyse.

sule-uygur

Öldürülmekle tehdit edildiğimde beni tehdit eden kişiyi bir kere bile evinden alıp karakola götüremeyen polisler çocuğu defalarca kez karakola çağırmış, tutanak iptal edip edip çağırmışlar. Bu işler böyle mi yürüyor?

theodosius-2

Türkiyede adalet

ay-host-aq

Hayır aslında bu başka bir yere mesaj. Eninde sonunda yargılanırsınız mesajı.

Görüş Bildir