Bir Dönem Pavyonlarda Burçak Başak İsmiyle Sahne Alan Popstar Yarışmacısı Mehtap Yılmaz'ın Zorlu Hayatıyla İlgili Bazı Detaylar

413PAYLAŞIM

Mesele yine ailede başlayıp ailede bitiyor...

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Q4smjmdK...

Bergen'e benzetilen güçlü sesiyle tanıdığımız Mehtap Yılmaz bir dönemin popüler yarışması Popstar Alaturka'nın gözde isimlerinden biriydi.

Geçmişte pavyonda sahne aldığını ve bazı zorluklar yaşadığını az çok biliyoruz. Biz yine de Katarsis X-TRA'nın kırmızı koltuğuna konuk olan Mehtap Yılmaz'ın hayatına dair anlattığı bazı detayları sizlerle de paylaşalım istedik.

Mehtap, Ardahanlı aşiret kızı olan bir annenin ve Artvin Hopalı bir babanın çocuğu olarak Rize'de dünyaya gelmiş. Babası alkolik ve evin bütün bireylerine şiddet uyguluyormuş. Annesi de ne yazık ki psikolojik sorunlarla mücadele ediyormuş.

Üyesi olduğu bu aile ona hep kaşlarının çatık olmasını öğretmiş bir nevi. Asosyal, kırk yılda bir arkadaşı olan ve yalnız bir çocukmuş Mehtap...

Babasıyla hiçbir zaman baba-kız ilişkileri olmamış ve bu nedenle de hep başka aileleri kıskanıyormuş. Babasından nefret etse de yıllar sonra onu bir şekilde "yine de babadır" diyerek affetmiş.

Küçük yaşlarda "abi" dediği çok yakın bir akrabası tarafından taciz edilmiş. Bu nedenle de şu an bile hiçbir akrabasıyla iletişim kurmuyormuş. Ailesine de bu duruma inanmayacakları için söylememiş.

Yaşadığı bu olay erkeklerden nefret etmesine de neden olmuş.

Belli bir yaşa geldikten sonra okumak yerine çalışmayı tercih etmiş. Gündüz bir şirkette telefonlara bakarken akşam da benzinlikte pompacılık yapıp cam siliyormuş.

Bir zaman sonra da kendisini pavyonda sahne alırken bulmuş. Daha 16 yaşında "Burçak Başak" takma adını alarak sahnelere adım atmış.

Pavyonda sahne alması ve annesinin psikolojik sıkıntıları derken bu sıralarda intihar etmiş ve bir şekilde kurtulmuş.

Mehtap pavyon günlerini anlatırken "Hayatımın en acı dönemini yaşadım!" cümlesini kuruyor. Bu süreçte görmediği şey kalmamış adeta. Kadınlar zorla senet imzalatıp çalıştırılmış ve sabahın köründe genç kadınlar sürekli yerlerde uyurmuş.

Gece kitaplarıyla gelip sabah da hazırlanıp derslerine giden konsomatris hukuk öğrencileri bile varmış.

Mehtap, "Evlerinde mutlu olamayan, sahte laflar duyarak egolarını beslemeye çalışan erkeklerin gittiği bir yer" olarak tanımlıyor pavyonu.

Zamanla pavyon ortamına da bir şekilde alışmış tabii. O ilk sahnesinde ürkek bir güvercin gibi olan Mehtap, sahneye çıkacağı zaman pavyonları tıka basa doldurmaya başlamış.

Ölümle burun buruna da gelmiş. Bir gece Mehtap sahnedeyken memesinin arasına para sıkıştırmaya çalışan müşteriye izin vermeyince müşteri pavyona ve Mehtap'ın üzerine silahını alıp mermi yağdırmış.

Mehtap sadece o mekanlarda şarkı söylese de akrabaları onu "pavyon kadını" olarak görüyormuş. Tabii ünlü olduktan sonra işler değişmiş ve akrabaları peşini bırakmamış.

Pavyonun o "leş" ortamına sadece erkek kardeşi için katlanmış. Kardeşi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra o da pavyonu bırakmış. Bir nevi kendi de mezuniyetini ilan etmiş. :)

Programı buradan izleyebilirsiniz;

Yok Artık, Biz Şok! Popstar Mehtap'ın İnanılmaz Değişimini Görünce Gözleriniz Pörtleyebilir! - onedio.com
Yok Artık, Biz Şok! Popstar Mehtap'ın İnanılmaz Değişimini Görünce Gözleriniz Pörtleyebilir! - onedio.com

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

En Az 30 Operasyonla Barbie Bebeğe Dönüşen Beren Güney'in Şatafatlı Hayatının Ardındaki Zorlu Hikayesi - onedio.com
En Az 30 Operasyonla Barbie Bebeğe Dönüşen Beren Güney'in Şatafatlı Hayatının Ardındaki Zorlu Hikayesi - onedio.com
Takıntılı Bir Erkek Tarafından Vurulan Mutlu Kaya'nın Yaşadığı Zorluklar ve Mucizevi Kurtuluşu Sizi Gözyaşlarına Boğacak - onedio.com
Takıntılı Bir Erkek Tarafından Vurulan Mutlu Kaya'nın Yaşadığı Zorluklar ve Mucizevi Kurtuluşu Sizi Gözyaşlarına Boğacak - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
papichulopapichulo

o zaman nasilsin.

Gizli Kullanıcı

Bunudami.koprttunuz basimiza yalan dunyadaki.tulayin ilham kaynagi olmus

felsefibiloderler

Belki zorla giriyorlar bu sektöre ama kimse kusura bakmasın pavyonda ayda 10-15 bin civarı para kazanıyorlar zaten o paranın tadını alan daha iyi fırsat gelmedikçe o işi bırakmaz.Mesleki deformasyondan mecburen emekli ederler 40 a doğru.Sevgililer gününde 7 bin kazanmış bir müşterim vardı yani siz düşünün.Çoğunun birçok dairesi var, AMG serisine binenler bile var, çok da duyar kasmayalım be..

pazartesi

satan kişi % sini, mekan zorla imzalatılan senedin faizini aldıktan sonra ne kadar kalıyormuş? (senetteki tutarı zaten satan kişi cukkalıyor)

turan-burc

Kim ne derse desin pavyona giden bir erkek aşağılık kompleksli eziğin tekidir.

zgrcantrkmen

13 yıldır birçok kadının davasına baktım. Bunların içerisinde özellikle Konsomatrisler var. Çoğu erkek gerçeği görmekten kaçınıyor. Zannediyorlar ki pavyonda çalışan kadın kendi isteği ile çalışıyor ya da evladını, çocuğunu okutmak için bu işi yapıyor... Fakat pavyonda çalışan kadınların %60 ı genel olarak ataerkil toplumda ailenin aşırı baskısı altında büyüyen, akrabalarından biri tarafından tecavüze uğrayan, ailesine bu durumu anlatsa namus kirlendir davasına kurban gidecek olan, dışlanmış kızlar. Bu kızlar henüz 15-16 yaşlarında iken çakalın biriyle tanışır, kızın aklında mutlu olmak, aile kurmak, gelinlik giymek varken bu çakal onu sektöre düşürür. Üzerinden para kazanır. Diğer bir yandan %20 kadarı küçük şehirlerden gelmiş, ailesinin maddi durumu oldukça kötü olan üniversite öğrencileridir.

zgrcantrkmen

Pavyona kendi isteği ile sırf daha fazla para kazanmak için giren kadınların ise sayısı oldukça azdır. Yine çocuklarını okutmak isteyen annelerden bahsediyorsunuz ama kadınların çoğu bu sektörün içerisindeyken hamile kalır ve çocuk sahibi olur. Yine genel olarak üzerinden para kazanan şerefsizden hamile kalmıştır. Sektörün içerisinde kendi halinde bu işi yapamazsın. Yani kendi tercihi ise de bu tercihe hiçbir saygısı olmayan pezevenkler mevcuttur. O kadar man kafalı insanlar var ki ülkede maalesef bunlara bazı gerçekleri anlatmak çok zor. Konsomatrisler, çoğu erkeğin gündüz nıh nıh ettiği, gece büyük servetler döktüğü kadınlardır. Saygı duymak zorunda değilsiniz, fakat aşağılamak da size düşmez. Bu sektör maalesef var ve kendine güveni olan hiçbir erkek pavyona gitmez. O kapıdan girdiğin andan itibaren aşağılık olan sensin.

Görüş Bildir