Bir Öğretmenin Suriye'ye Dönen Öğrencisiyle Yaşadığı Günümüzü Güzelleştiren Diyalogu

2.9bPAYLAŞIM

Bazıları ders alır umarım...

Herkesin gergin olduğu, birbirine hakaretler ettiği, ötekileştirdiği sosyal medya mecralarında ne yazık ki içimizi ısıtan olaylara çok az denk geliyoruz.

Bu nedenle bugün sizlere bir öğretmenin Suriyeli öğrencisiyle yaşadığı günümüzü güzelleştiren bu diyalogu göstermek istedim. Belki biraz da olsa içimiz ısınır diye...

@__n_i_s_a_n__

Bu diyalogu gören insanlar da Suriyeli öğrencilere kötü davranan öğretmenlerin yanında böylesine güzel düşünen bir öğretmenin olduğunu görünce yorumlarını esirgemediler.

@yseymasen

@kuantumlukahve

@aygozz

@neslyhanonder

@Yelda68343717

@pinarrrerdem

@betulbbc

@etmiylmaz

Herkes ne yazık ki öğretmenliği beceremiyor. Sizin gibiler iyi ki bu meslekte varlar...

@gayebdkk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin_nothanks

Daha uzun yorum yazacaktım ama zaten diğer yorumlar gereken cevabı vermiş. Bir iki tane güzel etkileşim bu ülkedeki mülteci sorununu ve bunun ülkenin asıl vatandaşlarına verdiği zararı silemez. Kimse çocukları örnek gösterip sevimlilik yapmaya, duyar kasmaya kalkışmasın. Suriyelilerin ülkelerine dönmesini istememiz bizi ırkçı YAPMAZZZ. Nokta.

semih-kurnaz

Neymiş Suriyeli çocukların suçu değilmiş bu yaşananlar, nasıl değil ya?! Tamam şu an doğrudan bir etkileri yok ama anaları yavrular gibi her bir Suriyeli evinde 10 tane çocuk var ve hala da hamile geziyorlar, 10 sene sonra adım başı Suriyeli kaynayacak şimdiki hali fazlasıyla kötü değilmiş gibi ve bunların ekonomiye, kültürümüze, çevreye ve ülkeye verdikleri zararın hesabını kim verecek? Neymiş küçücük çocuklar üzerinden ırkçılık yapmayalım oldu olay, Zeytinburnu, Fatih gibi Suriye kenti yerlerde bir tane Türk görürsem sevincimden tanımadığım insanlarla kucaklaşıyorum manyak gibi neyden bahsediyorsunuz ya..

f_zehra_dogan

nüfuslarının fazla olması mı sadece konu? hem nüfusları fazla hem de belki doğru bir tabir olmayacak ama arsızlar. daha açıklayıcı olursam bizim ülkemizde bizden daha etkililer. bir kaç sene sonra ülkeyi alırlarsa şaşmamak gerek

turgut-altinkok

Haberin güzelliği "suriyeye dönüş" kısmında bence. Ümmet zihniyetinin Türkiye'ye attığı en büyük kazık olarak hatırlanacak suriyeliler ilerde.

onur-dogan31

Çocuklar elbette her şeyin en güzelini hak ediyor ama kim olursa olsun kıyas yaptığında kendi ülke vatandaşını eleştirme hakkını vermiyor. Duyar kasmak için özel bir konuşmayı aleni göstermişsiniz. Her yerde çürük elma var bu öğretmenlere özel bir durum değil. Yanlışımızla da doğrumuzla da birbirimizi dışarıya karşı savunmamız gerek. Kendi meslektaşlarını Suriyelilere karşı eleştiremezsin. Derler ki sana git orada öğretmenlik yap. Kimse tutmuyor

toramanin-saykosu

Mesele çocuklar veya eğitimi değil. Benim ülkemin vatandaşı aç sefil ve 2. sınıf durumundayken kimse kusura bakmasın böyle şeylere sevinmem, sevinemem. Herkes elini vicdanına koyup şunu söylemeli, ayni durumda biz olsak Suriyeli ne yapardı. Siz bu çocuklara ne kadar öğretsenizde aslına dönecekler.

avrupaninkirbaciattila

ırak savaşından kaçan ıraklılara yaptıklarını elbette

mahirrihamahirriha

O olsaydı ne yapardı mevzusu değil konu. Benim vicdanım iyiki yardım etmişiz diyor. Evet bu ülkem için bir yük bunun farkındayım. Fakat yine de iyiki yardım etmişiz.

Görüş Bildir