Biz Neler Yiyormuşuz! Soframızda Sık Sık Bulundurduğumuz Gıdaların Arka Yüzünü Öğrenince İştahınız Kaçacak

255PAYLAŞIM

İştahım kaçtı teşekkürler.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/gross-disturb...

1. Sütlerde her zaman inek dışkısı bulunur. İneklerin memeleri popo deliklerine çok yakındır. Süt sağma makineleri takılmadan önce memeler temizlenir. Sağım yapıldıktan sonra sütteki pislikleri tam anlamıyla pastörize ettiklerini bilmek içimizi rahatlıyor.

2. En pahalı kahve türlerinden biri, bir Asya Palmiye Misk Kedisi tarafından yenen ve kakası ile çıkarılan ve kilosu 700 dolara kadar çıkabilen Kopi Luwak'tır.

3. Ölümcül bir zehri üretebilecek bir bakteri sporları içerdiğinden bir yaşın altındaki çocuklara bal vermemelisiniz.

4. Casu marzu canlı kurtçuk larvaları içeren bir peynir türüdür.

5. Bazı marketler son kullanma tarihi yakın etlere taze görünmesi için gıda boyası eklerler.

6. Birçok restoranda buz makineleri temizlenmez. Kirli elleri buz çıkaran insanları düşünürseniz eğer tüm pisliklerin orada kalacağını düşünebilirsiniz.

7. Bazı şekerli gıdaları ve yiyecekleri daha parlak göstermek için gomalak kullanırlar. Gomalak ise lak böceğinin bir dışkısıdır.

8. Konserve ananaslar %20'ye kadar küflü meyvelerden oluşur.

9. Daha önce karides tükettiyseniz eğer insanlar da dahil olmak üzere potansiyel olarak binlerce farklı hayvanın dışkısını yemiş olma ihtimaliniz yüksek.

10. Bir kavanoz fıstık ezmesi içeriğinde ortalama 2 adet böcek bulunur.

11. Limon restoranların mutfak kısımlarında bulunan en çok kir barındıran bir gıda ürünüdür.

12. Dondurulmuş brokoli, 100 gramında ortalama 60 yaprak biti barındırır.

13. Çikolata paketlerinin içinde ortalama 8 böcek ayağı bulunur.

14. Kekik yasal olarak 10 gramda 1250 böcek parçası içerebilir.

15. Domates salçasının ancak yüzde 45'ten fazlası küf içeriyorsa kötü kabul edilir.

16. İncirlerin içinden ölü eşekarısı çıkabilir.

17. Tarçın, 1 kilogramı başına 1 miligrama kadar hayvan dışkısı içerebilir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Doğum Sırasında Başına Gelen Enteresan Durumları Yıllar Sonra Paylaşarak Afallamanıza Neden Olacak 15 Kadın - onedio.com
Doğum Sırasında Başına Gelen Enteresan Durumları Yıllar Sonra Paylaşarak Afallamanıza Neden Olacak 15 Kadın - onedio.com
Okulda Öğrenmemizin İmkansız Olduğu Twitter’da Gezinirken Rastlayabileceğimiz Bi’ Hayli Enteresan 15 Bilgi - onedio.com
Okulda Öğrenmemizin İmkansız Olduğu Twitter’da Gezinirken Rastlayabileceğimiz Bi’ Hayli Enteresan 15 Bilgi - onedio.com
‘Ülkenizde Gayet Normal Olup Başka Yerlerde Tuhaf Karşılanacak Özellikler Ne?’ Sorusuna Verdikleri Enteresan Cevaplar ile Şaşkınlık Yaratan 17 Kişi - onedio.com
‘Ülkenizde Gayet Normal Olup Başka Yerlerde Tuhaf Karşılanacak Özellikler Ne?’ Sorusuna Verdikleri Enteresan Cevaplar ile Şaşkınlık Yaratan 17 Kişi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
natsemender

#3 bakteri sporu diye bir şey olmaz aq, bakteri dediğin mitoz bölünür. Ya çeviri hatası (yine) ya da biri sallamış geçmiş. (Halbuki o spor kelimesini yazmayıp bakteri diye bıraksan itiraz... Edeceğim, bal antibakteriyel yapıdadır aq. Olmaz içinde bakteri falan)

natsemender

Gomalak da dışkı değil salgıdır, bal ve kudret helvası da aynı şekilde salgıdır

gamzeben

Aerob bakterilerde spor sadece in vitro gelişirken, anaerob bakterilerde hem in vitro hem de in vivo oluşabilmektedir.

camomila

Oha mk!

delaphinaa

Aq yalan bilgi oldukları,besbelli ortada üreticiler de diyodu ki biz çikolata yapalım ama içine böcek ayağı koyalım tat versin az fln

gamzeben

Aslında kısmen doğru bilgidir. Çünkü çikolata, kakao ağacının kurutulmuş tohumlarındandan yapılır ve ürünün tarifi gereği fındık fıstık gibi yemişlerle karıştırılır. Haliyle organik gıdalar böceklenme/kurtlanma eğilimindedirler. Ne kadar temizlenirse temizlensin kurutma ve öğütme aşamalarında küçük böcek vs mutlaka eser miktarda kalıntı olarak kalır ve karışımda bulunur. Sağlığa zararlı bir durum değildir.

gamzeben

#15 'de bahsedilen durum yanlış. Salçanın yüzde 45'i küf ifadesi, salçadaki küf oranı değildir. Howard Mould Count (HMC küf sayımı) Yönteminin esası 25 mikroskobik görüş alanı içinde küflü sahaların (+) belirlenmesi ve sonucun % olarak belirtilmesidir. Yani lam üzerindeki alanların yüzde kaçında küfe rastlandığını göstermektedir. Pozitif saha sayısı %60’dan fazla bulunan gıdalar kabul edilmez. Zaten konserve salçalar ısıl işlemle zararlı mikroorganizmalar ve vejetatif formlarının denatüre edilmesi esasına dayanarak steril edilir.

erlik

bu kuralların bizde geçerli olduğunu sanmıyorum. Ben böcek bacağına, hayvan bokuna razıyım. İçinde boya, taş, toprak, bilumum kimyasal, artık ne arasan var.

camomila

Kfmfjfjkfkfkdjfk

Görüş Bildir