Cuma Namazı Saatlerinin Yeni Açıklanan Koronavirüs Kısıtlamalarına Dahil Edilmemesi Tartışmalara Neden Oldu

1.8bPAYLAŞIM

Bir türlü bu konuda netleşemiyoruz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz çarşamba günü Kabine Toplantısı'nın ardından koronavirüse karşı alınan ek önlemleri açıklamıştı.

Ek tedbirler de şu şekildeydi; 

Hafta sonları saat 10: 00 ile 20:00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altı için de geçerli olacak. Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Bu yasakların ardından da İçişleri Bakanlığı, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için getirilen sokağa çıkma saatlerine ilişkin yeni cuma namazı düzenlemesini duyurdu. Bu düzenlemeye göre cuma namazına denk gelen saatlerde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasına dahil olmayacak.

Detaylara buradan bakabilirsiniz;

Namaz Saatleri Kısıtlamaya Dahil Değil: 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Cuma Namazında Camiye Gidebilecek - onedio.com
Namaz Saatleri Kısıtlamaya Dahil Değil: 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Cuma Namazında Camiye Gidebilecek - onedio.com

Restoran, cafe gibi insanların ayrı masalarda oturduğu alanlar yasaklanırken kalabalık bir şekilde cuma namazlarının kılınacak olması tepkilere neden oldu.

Sizce bu karar yerinde mi? İnsanlar tepki göstermekte haklı mı haksız mı? Yorumlarda konuşalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alibey1299

Bunu da ekelştirmeyin bir zahmet. Cuma namazı yahu... Kılmıyorsan kılma ama % 89u müslüman olan ülkede farz olan cuma namazına gidenlere , ve devletin buna izin vermesine laf edemezsiniz !

wardruna

Dindar olmak ibadet etmek kötü bir şey değil ama kötü olan cehalet.Yani insan biraz kendini başkalarını ailesini düşünerek hareket etmeli yoksa camiyi dolduracak adam kalmayınca o anı düşünmek gerekir

okisi

valla gençler bak ben burda ders verecek değilim bundan birkaç ay önce nerde içip nerde uyandığım belli değildi yeni yeni islamiyete yöneldim araştırdım ettim sonuçlarında şunu söyleyebilirim namaz kılarken corona olup ölürsen cehenneme gidersin diceksinki e hani hasta olarak ölen şehit sayılırdı evet şehit sayılır ama ben şehit olayım gidip virüs kapayım allah yolunda öleyim kusura bakma da allah senden daha zeki yani sen evde de kılabilirsin o namazı ama hasta olup ölmek için belki gittin sevap değil günah lan intihar a girer bu manyak herifler evde hiçmi insan yok sen niyet et merak etme allah seni yalnızım bırakıcak sana 2 melek gönderir senin evde kıldığın cumanı kabul eder kendini ve insanları riske atmanın bi alemi yok yani ezberden okumayın biraz öğrenin şu dini doğru yaşayın be

engo-_-

Bunlar günümüzde yaygınlaşan şekilci Müslümanlık anlayışından oluyor. İslam'ın esas düşünce yapısından uzak durup ezberlenmişler peşinde gidene ne kadar Müslüman denir onu bilemiyorum.

so_far_so_good

adamlar kabeyi kapattı bunlar camiler açık kalsın derdinde.

Görüş Bildir