Evlenmeden Çocuk Sahibi Olan Bekar Anne Didem Şarman'ın İçini Döktüğü Alkışlanan ve Eleştirilen Paylaşımı

3bPAYLAŞIM

Bekar anne olarak kızıyla hayatlarına devam eden 35 yaşındaki Astrolog Didem Şarman'ın Twitter hesabından içini döktüğü yazısını hep birlikte okuyalım istedik. Tabii paylaşımın ardından atılan güzel mesajların yanında olumsuz yorum yapanlar da oldu. Gelin hepsine bakalım!

Kaynak: https://twitter.com/didem_sarman

Türkiye ve birçok ülke toplumunda "annelik" kadınların hayatları boyunca ulaşmak zorunda kaldıkları bir hedef olarak görülüyor. Küçük yaşlardan itibaren çevremiz biz kadınları yavaş yavaş bu "kutsal" pozisyona hazırlıyor.

Sonuçta kazanılması gereken bir zafer olarak görüldüğü için "Annelik" bilincini erken yaşlarda aşılamanın daha garanti bir başlangıç olduğunu düşünüyorlar. Birçoğumuz bunun hayaliyle büyüdük... Kimisi gelinliğini, kimisi düğününü kimisi çocuğunun nasıl görüneceğini kimisi de eşini düşünüp durdu. Anlayacağınız kendimizi belirli bir yaştan sonra evliliğe hazırladık, bazılarımız da tamamen bu "görev" için yaşadı/yaşatıldı...

Bunun baskıcı ve kuralcı bir şekilde empoze edilmesi evliliği de itici kılıyor bir yandan. Toplumun evli ve çocuklu bir kadın olmayı istek dışında tercih olarak görüp yansıtması aslında çoğu kadını evlilik fikrinden uzaklaştırıyor.

Çocuk sahibi olmak isteseler de evlilikten korkan ve gerçekten erkeksiz de başka bir dünyanın mümkün olduğunu gösteren kadınlar da var. Kim mi onlar? Bekar annelerden bahsediyoruz tabii ki.

Kimisi yaptığı hatadan geri dönüp boşanan kimisi de evlenmeden çocuk sahibi olan kadınlar... Yanlarında bir erkek figürü olmadan tercihlerini yaşayan kadınlar! "Evin direği, evliliğin direği erkektir" sözünü alaşağı ediyorlar tek tek. Bu zorlu yaşam karşısında çocuklarının yanında dimdik duruyorlar.

Astrolog Didem Şarman da o bekar annelerden sadece bir tanesi. Twitter'dan bu konuyla ilgili biraz içini döktü. Bizler de sizinle paylaşmak istedik.

Gelin hep birlikte okuyalım. 

@didem_sarman

Paylaşımın ardından Didem Şarman'a güzel mesajlar geldi...

👇

👇

👇

👇

👇

Evlenmeden çocuk doğurduğu için "topluma aykırı" bir karar aldığını ve çocuğunu babasız büyüteceği için de bencil olduğunu düşünenler vardı!

👇

👇

👇

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aranızda bekar annelerimiz var mıdır? Hadi gelin konuşalım!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Kız Çocukların Örtünmedikleri İçin Babalarının Tecavüzüne Uğradıklarını Söyleyen Din Öğretmeni ve Yorumlar - onedio.com
Kız Çocukların Örtünmedikleri İçin Babalarının Tecavüzüne Uğradıklarını Söyleyen Din Öğretmeni ve Yorumlar - onedio.com
Müslüman Olarak Görülmeseler de İslam'ı Farklı Yorumlayan İnsanlardan Okunması Gereken Önemli Düşünceler - onedio.com
Müslüman Olarak Görülmeseler de İslam'ı Farklı Yorumlayan İnsanlardan Okunması Gereken Önemli Düşünceler - onedio.com
Sihirli Annem'de Çilek'in Yakın Arkadaşı Buket'i Oynayan Şara Türesel'in Değişimi ve Hayatına Dair Bilgiler - onedio.com
Sihirli Annem'de Çilek'in Yakın Arkadaşı Buket'i Oynayan Şara Türesel'in Değişimi ve Hayatına Dair Bilgiler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thesummerrain

Yemin ediyorum bu flood kelimesi kelimesine benim hayatim benim yasadiklarim benim dusuncelerim.ben,oglum ve kizim cok mutluyuz boyle.oglumun babasiyla evlendim de ne oldu,en guzelini yaptim kimse de tek laf edemez hak tanimiyorum.biz mutluyuz SIZE NE. ❤

oneydiyo

Günümüzde annelerin pek çoğu zaten babasız büyütüyor çocuğunu. Çocuğu haftada bir görmek, arada telefon açmak babalıktan sayılmaz, orada bir baba var uzakta, gitmesekte görmesekte o bizim babamız zaten şaka gibi bir şey. Yani artık normal bir durum bu, yakında kadınların kabaca yarısı evlilik dışı çocuk doğuracak. Bu sosyal medyada disslike atarak mani olamazsınız. Su akar yolunuı bulur.

relaxntakenotes

Çocuk ve anne mutluysa kimseye bişey demek düşmez. Bu ülkede sanki hepiniz çok dört dörtlük babalarla büyüdünüz de yok baba figürü bilmem ne. Bi yürüyün gidin bir sürü aile gördüm bilmesek inanıcaz. Bir kadın olarak hep çocuğum olacaksa babası da ilgili olsun isterim. Tek başına zor çocuk bakmak. Ve daha çocuğuna bakamayacak olan adamla niye birlikte olursun o ayrı. Böyle bir insan ya büyüyememiş ya da düz karaktersizdir. Kim çocuğunda ayrı olmak ister ki. Böyle adamların geni de lazım değil.

amras28

Annemle babamın bana yaptıkları en büyük ayrılmaktı derim. Mutsuz bir evliklikleri vardı sürekli kavga ediyorlardı bu bize de yansıyordu. Ayrıldılar akşam 10dan sonra eve gelip televizyon başında uyuklayan babam her hafta sonu bizi gezdirmeye başladı sürekli hediyeler oğluşum iyimisinler üstümüze düşmeler büyürken 2 ayrı haşlık almayı saymıyorum daha :D. O yüzden mutsuz evlilik yaşayanlara tavsiyem kendinine hayrı olmayanın kimseye hayrı olmaz. Evinde mutlu ve huzrulu olmayanında kendine hayrı olmaz.

nurhulud

zaten gerekli kişiler yanındaymış gerisi fasa fiso abuk sabuk konuşanlar kadının maddi açıdan bağımsız olup bu kararı almasını çekemiyor missss gibi yapmış param olsa ben de doğururum bu şekilde

Görüş Bildir