Fakire Fakirlik Öğreten Cinsten Tasarruf Tavsiyelerinde Bulunan Twitter Kullanıcısına Gelen Haklı İsyanlar

-
Abone ol

Asgari maaşın ne kadar olduğundan haberi yok galiba...

Kaynak: https://twitter.com/DummiesEconomy/statu...

Geçtiğimiz gün, Twitter'da "DummiesEconomy" adlı kullanıcı ev ekonomisinde yapılan başlıca "hata"ları kendince sıraladı:

twitter.com

1. Tabii, aşırı gelişmiş bir ülkede yaşamadığımız için bu "hata"lardan ders çıkarıp bir de önlem olmak neredeyse bir hayal gibi...

twitter.com

2. E haliyle sosyal medyadan da bu duruma isyan edenler olmadı değil 👇

twitter.com

3.

twitter.com

4.

twitter.com

5.

twitter.com

6.

twitter.com

7.

twitter.com

8.

twitter.com

9.

twitter.com

10.

twitter.com

11.

twitter.com

12.

twitter.com

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz peki?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
frcglb

1) İhtiyacını gören eşyaların yenisi alma. 2) İhtiyacından fazla araç sahibi olma. 3) Yatırımların eğer ilk yatırım maliyetin ve sürekli giderleriyle beraber sana maliyetinin en az %50'sini kazandırmayacaksa o yatırımı yapma. 4) Krediyle ödeyemeyeceğin borçların altına girme. 5) Sabırlı olup kaynaklarını düzgün ayarla. Kısacası o twit komple yanlış. Ucu ucuna geçinen adama bunları söylemesi saçma. Birilerine tavsiye verilecekse oda 3-5 kuruş kazanıp onu sağa sola gömüp batanlara verilmeli. Asgari ücretli adama değil...

pazartesi

Fakirler için denmiyor ki. Orta direk için bu öneriler. Öğretmen orta direktir ama bütün arkadaşlarımın cebinde iPhone x, altlarında quashquai, bankada 120 b kredi borcu, kredi kartında 15 b borç var. Ya hu kendine gel, senin maaşın 5 bin TL. 150 b borç senin neyine. Madem borç yaptın da niye araba lan, ev alana değer kaybetmez en kötü. Bir de bu halde haftanın 4 günü pizza vs. Yemeği dışarda yemek marifet değil. Gerçi evde yemek yapılabiliyorsa dışarda yemek benim için akıl karı değil. Ev lan, tertemiz. Mikrop kapma, zehirlenme riskin yok. Özenle pişirilmiş, damak tadına tam uygun yiyecek.

biryerdebiri

Aynen. Bu tweet gözü doymayan, paranın sorumluluğunu alamayan gösterişçiler için yazılmış. Ama herkes altına fakir edebiyatı yapmış.

biryerdebiri

Ya tweeti yazan iyi niyetle yazmış ama millet gömmeye yer arıyor. Twitter iyice artniyetli hiç bir haltla memnun olmayan ekşi sözlüğe döndü.

taner-imamoglu

cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir

bir-gun...mutlaka...

Galiba zengin kesime söylüyor.zira millet yarı aç yarı tok zaten.bırak haftada 2 den fazlayı ayda 1 dışarda yemek yerse ne âlâ.

birinci-tekil-birey

Geç aga bu boş lafları . Fakir olarak zaten durumu idare ediyoruz. Zaten zengin bir türlü doymadığı için fakirlik vardır.

Görüş Bildir