Gelenek Bu Yıl da Devam Ediyor: Darüşşafaka Sakinlerinden Işıl Dilek, Elleriyle Ördüğü Berelerle Mutluluk Dağıttı!

54PAYLAŞIM

Darüşşafaka Urla Rezidans sakinlerinden Işıl Dilek, 2012 yılından bu yana sürdürdüğü geleneği bu yıl da devam ettirdi. Bu yıl Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na başlayan 122 öğrencinin soğuk kış günlerinde üşümemesi için kendi elleriyle ördüğü rengarenk bereleri okula gönderen Işıl Dilek, çocuklara unutulmaz bir yılbaşı hediyesi vermiş oldu.

Yaşamının büyük bir bölümünü kalabalık bir çevrede geçiren Işıl Dilek, aslen İzmitli ve ev hanımı. 1999 Marmara Depremi’nden sonra yaşadığı kayıplar sonucu Ankara’ya taşınarak hayatını sürdürdü.

2012 yılında ise Darüşşafaka’ya destek olmak için Darüşşafaka Urla Rezidans’a yerleşti.

Darüşşafaka Urla Rezidans sakinlerinden Işıl Dilek, bu yıl okula başlayan öğrenciler için çok özel bir yeni yıl hediyesi hazırladı.

2012 yılından bu yana her yılbaşı öncesinde elleriyle ördüğü bereleri öğrencilere hediye eden Işıl Dilek, bu geleneği bu yıl da sürdürdü.

Işıl Dilek, el emeği rengarenk bereleri soğuk kış günleri öncesinde Darüşşafaka’ya yeni başlayan 122 öğrenciye ulaştırdı.

Darüşşafaka’nın iyilik ve gönüllülük geleneğini simgeleyen bereleri takarak teşekkürlerini sunan çocukların mutluluğu, fotoğraf karelerine yansıdı.

Dünyayı iyilik, çocukları eğitim kurtarır!

Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu Darüşşafaka'nın rezidanslarında 500'e yakın bağışçı yaşıyor.

Darüşşafaka Rezidansları’nda 7 gün 24 saat sağlık hizmeti veriliyor. Bağışçılar bir yandan çocuklarımızın geleceklerinde ve başarılarında vazgeçilmez bir yer edinirken diğer yandan da ikinci baharlarını yeni dostlarıyla yaşam dolu ve konforlu bir atmosferde her türlü kaygıdan uzak, güven ve huzur içinde yaşıyor.

'Bazı Şeyler Olmasa da Olur; Ama Eğitim Olmazsa Olmaz!'

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
countess-rain

En büyük hayalim. 60. doğum günümde oradayım.

Görüş Bildir