Hangi Bahar Tanrıçasısın?

-
Abone ol

Mitolojiye meraklı biriysen bu test tam senlik! Bakalım, verdiğin cevaplara göre hangi bahar tanrıçası çıkacaksın? Daha fazla vakit kaybetmeden seni hemen testimize doğru alalım...

1. Evet, önce dünyanı saran renklerle başlayalım. Bu çiçeklerden hangisi dört bir yanını sarsın isterdin?

2. Eğer bir tanrıça olarak bundan sonra bu aktivitelerden yalnızca birini yapabilecek olsan, hangisini seçersin?

Arp çalmak
Resim çizmek
Avlanmak
Kitap okumak

3. Sana eşlik edecek vahşi bir hayvan seçmeni istesek?

Ayı
Tilki
Tavşan
Kurt

4. Duygularını çok belli eden insanlardan mısın, insanlar seni açık bir kitap gibi okuyabilir mi?

Duygularımı genellikle belli ederim, kalbimden geçen yüzüme yansır.
Yalnızca olumlu duyguları dışarı yansıtırım.
Beni okumak pek kolay değildir, ne hissettiğim dışardan pek anlaşılmaz.
Çok az insan bunu becerebilir, o da beni çok iyi tanıdıkları için.

5. Hangi mitoloji daha çok ilgini çeker?

Kelt Mitolojisi
Hint Mitolojisi
İskandinav Mitolojisi
Yunan Mitolojisi

6. Bu ağaçlardan biri senin daimi yuvan olacak olsa hangisinde yaşamak isterdin?

7. En sevdiğin mevsim ilkbahar mıdır? Eğer değilse hangi mevsimi daha çok seviyorsun?

İlkbahar
Yaz
Sonbahar
Kış

8. Son olarak... Her şeyin eskisi gibi yolunda olduğunu varsayarsak, şu an bahar tatili için rotayı nereye çevirmek isterdin?

İskoçya
Fransa
Tayland

Sen Kelt Tanrıçası Brighid'sin!

Tanrı Dagda'nın kızı olan ve adı 'güçlü, yüce' anlamlarına gelen Tanrıça Brigid ateşle, bilgelikle ve şiirle özdeşleştirilir.  Savaşçı ve koruyucudur, çocukları koruyup gözetir. Sende kesinlikle Tanrıça Brighid'in havası var, bilesin.

Sen Bilgeliğin Tanrıçası Saraswati'sin!

Saraswati, Yaratıcı olarak inanılan tanrı Brahma'nın eşi ve Hinduizm'deki üç büyük tanrıçadan biridir. Bilginin, müziğin, sanatın ve yaratıcılığın tanrıçasıdır. Akan su ile özdeşleştirilir. Gerçek bilgiye duyduğun açlıkla, senin Tanrıça Saraswati'ye benzediğini söyleyebiliriz.

Sen Sonsuz Gençlik Tanrıçası Idun'sun!

Idun, bahar ve sonsuz gençlik tanrıçasıdır, İskandinav mitolojisinde gençlik elmalarını korur. Idun, diğer Tanrılara ve Tanrıçalara sonsuza kadar genç ve güzel kalmaları için gençlik elmalarını veren O'dur. İnsanları güldürmeyi ve eğlendirmeyi sevdiğin ve sürekli pozitif enerji yaydığın için senin Tanrıça Idun'a benzediğini düşünüyoruz.

Sen Yeraltı Kraliçesi Persephone'sin!

Zeus ve Demeter'in kızı, Hades'in biricik aşkı Persephone güzelliği ile nam salmış bir tanrıçadır. Yılın üç ayını yeraltı dünyasında, geri kalan dokuz ayını ise yeryüzünde geçirir. Persephone yeryüzüne adım atar atmaz, mevsim bahara döner ve toprak canlanarak her yerde çiçekler açmaya başlar. Sende Tanrıça Persephone havası sezdik, haberin olsun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nisa_celik

sonsuz gençlik..... keşkee

queen_of_the_7_kingdoms

Sen Sonsuz Gençlik Tanrıçası Idun'sun! Idun, bahar ve sonsuz gençlik tanrıçasıdır, İskandinav mitolojisinde gençlik elmalarını korur. Idun, diğer Tanrılara ve Tanrıçalara sonsuza kadar genç ve güzel kalmaları için gençlik elmalarını veren O'dur. İnsanları güldürmeyi ve eğlendirmeyi sevdiğin ve sürekli pozitif enerji yaydığın için senin Tanrıça Idun'a benzediğini düşünüyoruz.

ilkimgrande

Sen Kelt Tanrıçası Brighid'sin! Tanrı Dagda'nın kızı olan ve adı 'güçlü, yüce' anlamlarına gelen Tanrıça Brigid ateşle, bilgelikle ve şiirle özdeşleştirilir. Savaşçı ve koruyucudur, çocukları koruyup gözetir. Sende kesinlikle Tanrıça Brighid'in havası var, bilesin.

ftmnr_orhn

Zeus ve Demeter'in kızı, Hades'in biricik aşkı Persephone güzelliği ile nam salmış bir tanrıçadır. Yılın üç ayını yeraltı dünyasında, geri kalan dokuz ayını ise yeryüzünde geçirir. Persephone yeryüzüne adım atar atmaz, mevsim bahara döner ve toprak canlanarak her yerde çiçekler açmaya başlar. Sende Tanrıça Persephone havası sezdik, haberin olsun. sevdim buunu

yusuf-islam-ozturk

Sen Sonsuz Gençlik Tanrıçası Idun'sun! Idun, bahar ve sonsuz gençlik tanrıçasıdır, İskandinav mitolojisinde gençlik elmalarını korur. Idun, diğer Tanrılara ve Tanrıçalara sonsuza kadar genç ve güzel kalmaları için gençlik elmalarını veren O'dur. İnsanları güldürmeyi ve eğlendirmeyi sevdiğin ve sürekli pozitif enerji yaydığın için senin Tanrıça Idun'a benzediğini düşünüyoruz.

Görüş Bildir