Kendisinde Travma Yaratan Öğretmenine Yıllar Sonra Kallavi Bir Mesaj Gönderen Genç Kadının Yaşadıkları

9.6bPAYLAŞIM

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. Biz de bir zamanlar okula gidiyorduk ve öğretmenlerimize neredeyse tapıyorduk. Ancak her çocuk şanslı olmuyor. Mesela bu genç öğretmen adayı kadının yaşadığı acılarda öğretmeninin büyük katkısı var. Çocukların gözündeki yaşının karşısında hiçbir şeyin önemi yok. Yapmayın bunu hocam!

Bir çocuğun hayatında öğretmeni, annesinden babasından sonra duygusal bağ kurduğu ilk rol modellerindendir. Hatta çoğu zaman ailesinin sözünden çok öğretmenini dinler çocuk, o kadar değer verir.

Dünyadaki en kutsal mesleklerden biridir öğretmenlik. Özellikle Türkiye'de atamasından tutun da, yetersiz eğitim şartlarıyla bile mücadele ederler kendi başlarına. Bütün bunları kendileri için değil, çocukları için yaparlar büyük bir özveriyle.

Ancak maalesef ki bazılarımızın hayatında daha çocukken iz bırakan, karakterimizi olumsuz etkilemiş öğretmenler de vardır. Kişisel problemlerini çocuklara yansıtan bazı öğretmenlerin açtığı yaralar, yetişkinliğimizde bile onulmaz travmalara yol açar.

Twitter'da bulunan bu arkadaşım da bir öğretmen travması yaşayanlardan. Yıllardır içinde ukte kalan o kelimeleri bir mesaj atarak öğretmenine iletmiş.

İşte o uzun mesaj...

Bu arkadaşımız yaşadığı bu durumla ilgili sözlerine bu şekilde devam etti:

Sebebi ne olursa olsun bir çocuğun gözündeki yaşın karşısında hiçbir şeyin önemi yok. Bizleri yetiştiren, yol gösteren ve ışık olan öğretmenlerimize minnettarız. Değerli hocalarımızın hiçbir çocuğu üzmemesi temennisiyle...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Yüz Yüze Eğitim Başladıktan Sonra Annelerin Çocuklarını Okula Attığını Söyleyen Öğretmen Herkesi Gerdi - onedio.com
Yüz Yüze Eğitim Başladıktan Sonra Annelerin Çocuklarını Okula Attığını Söyleyen Öğretmen Herkesi Gerdi - onedio.com
Ünlülerin ve Fenomenlerin Instagram'da Takipçi Kasmak İçin Döktüğü Paralara İnanamayacaksınız - onedio.com
Ünlülerin ve Fenomenlerin Instagram'da Takipçi Kasmak İçin Döktüğü Paralara İnanamayacaksınız - onedio.com
Ünlülerin Yıllar İçinde Değişim Yerine Evrim Geçirdiğini Kanıtlayan Eski ve Yeni Hallerine İnanamayacaksınız - onedio.com
Ünlülerin Yıllar İçinde Değişim Yerine Evrim Geçirdiğini Kanıtlayan Eski ve Yeni Hallerine İnanamayacaksınız - onedio.com
Yunanistan'daki Restoranın Menüsünü Görünce Türkiye'de Nasıl Kazıklandığımızı Acı Şekilde Anlayacaksınız - onedio.com
Yunanistan'daki Restoranın Menüsünü Görünce Türkiye'de Nasıl Kazıklandığımızı Acı Şekilde Anlayacaksınız - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yine-mi-pilav

öğretmenlerin takım tutar gibi öğrenci tutmalarını hiç anlamıyorum. çocuk diye anlamıyorlar sanıyorlar ama o çocuklar öyle içten hissediyorlar ki. ilkokuldaki sınıf öğretmeni de bana yapmıştı. hep bir kız arkadaşıma güler yüzle konuşup övgüler yağdırırdı, yalakalık yaparken ağzının suyu akardı. bana gelince de teşekkür etsem resmen üstüme öfke kusardı. suçum neydi acaba neydi bu nefretin sebebi... bu arada arkadaşımda bende öğretmen olduk. şimdi bu yazıyı görünce geçmişi hatırladım.

pepe-le-pew

ortaokul tarih öğretmenim muhtemelen öteki tarafı boylamıştır.. parkta okuldan bir "erkek" öğrenci ile konuştuğumu görmüş beni parkta oynaşacağına ders çalış diye sınıfta bıraktı bu zihinler zihniyetler öğrenci yetiştirdi..

azerbaycanli

Benim ilk okul öğretmenim güzeldi sevgiyle anıyorum kendisinu fakat fetö kolejinde piç hocalar vardı zengine bilgisayar odasının anahtarını verip ben de bilgisayar kullanmak istiyorum deyince küfrü basan. Aile ziyaretleri vardı her çocuğun evine ve ben o adamlar bizim eve gelemez diye onları misafir getirmeye gitmemişdim kabak gibi saatlerce bekletmiştim.

vegi2

Benimde matematik/fizik öğretmenim rasistlik yapıyordu! Adam türkiyede türkleri sevmezdi.. geleceğimizin olmadığını ve geleceğimizin “siyah” olduğunu yani hiçbir gelecek götemediğini söylerdi hep. Ardından doğu matematiksel çözümlerle tahtaya kalktığımda aşağılardı. İnanmaz kendisisi tekrar tekrar hesaplardı. Birgün 5 türk asıllı öğrenciyi sınıfta bıraktı, hak edilmiş notlarımızı vermezdi! Hakkımızda yalan nilgi verirdi toplantılarda. Aileler özel oşrak konuşmakmistediğinde korkup kaçardı… ve bu adam hala öğretmenlik yapıyor. Tabii türk sınıflarında bunu yapamazdı. Alman sknıflarknda almanların arasındaki alman vatandaşı olan türklere yapardı.. velhası kelam allahından bulur inşallah… Çok şükür birçok kişiden daha konforlu işim ve keyifle harcayabildiğim gelirim var.. demekki siyah değilmiş geleceğim! Not: çok sevdiği öğrencileride bilim insanı olmadı!

baver-asana

öğretmenim 4. yılım olacak bütün öğrencilerim beni sever umarım mesleği heyecanımı kaybetmem öğrencilerimi en güzel şekilde yetiştiririm

Görüş Bildir