Küçükken Kendisini Terk Eden Babasının Ardından Başka Çocuklara Babalık Yapmaya Başlayan Rob'un Hikayesi

730PAYLAŞIM

Ne kadar düşünceli bir hareket ❤️

Rob Kennedy oldukça zor bir çocukluk yaşıyor. Tam ergenlik çağına yeni gelmişken babası 7 kardeşiyle birlikte ailesini terk ediyor.

Annesi de 8 çocuğuna birden tek başına bakmaya çalıştığı için yaşadığı stresle başa çıkamayıp ciddi bir alkol problemi yaşamaya başlıyor.

14 yaşındayken, 23 yaşındaki abisi ve eşiyle yaşamaya başlayan Rob için hayat çok kolay olmuyor. Rob bu yüzden kendine bir söz veriyor: Ebeveynlerimin yaptığı hataları yapmayacağım.

"Hayattaki amacım iyi yetişkinler büyütmekti. Hiçbir zaman zengin olmak istemedim. Hiçbir zaman çok başarılı olmayı istemedim. Tek amacım iyi birer yetişkin büyütmek oldu, iyi çocuklar değil iyi yetişkinler. Çünkü ben parçalanmış bir çocukluk yaşadım."

Dediğini de yapıyor. 2 çocuk babası olan Rob, sadece kendi çocuklarına değil kendisi gibi babasız büyüyen çocuklara da baba olmaya karar veriyor. Ve bunu yapmak için aklına süper bir fikir geliyor.

YouTube kanalı açan Rob, harika bir fikirle içerik üretmeye başlıyor: Pratik baba önerileri!

Okullarda öğretilmeyen ve ailenin öğrettiği pratik bilgileri bu imkanı olmayan çocuklar için videolarla göstermeye başlıyor: Nasıl ütü yapılır, nasıl tıraş olunur, nasıl kravat bağlanır...

Aklınıza gelebilecek her alanda videolar çekmeye başlıyor ve baba dersleri veriyor! Örneği araba yağı nasıl değiştirilir?

Ya da tekerler nasıl değiştirilir?

Sosyal medya fenomenleri tarafından keşfedilip bu işe başlama hikayesi anlatılınca viral oluyor ve YouTube'da abone ve izlenme sayıları fırlıyor!

En son ise Twitter'da viral oluyor!

"Babası 12 yaşındayken terk ediyor, şimdi ise babasız büyüyen çocuklara yardım etmek için 'Baba, nasıl yaparım?' diye bir YouTube kanalı var. Normalde babanızdan yardım istediğiniz basit görevleri öğretiyor. Bu gördüğüm en tatlı şey."

"Babam birkaç yıl önce vefat etti, çok harika bir insan değildi ama birçok kez bir şeyi yapmakta zorluk çektiğim ve babama soramadığımı fark ettiğim zamanlar deliceydi."

Rob'un bu son derece düşünceli davranışı birçok insan tarafından da takdir ediliyor.

twitter.com
twitter.com
twitter.com

Ne kadar yüce bir gönül, ne kadar ince bir düşünce değil mi? ❤️

twitter.com

Rob'un bazı videolarını sizin için şöyle bırakalım 👇

👇

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ece-ysl

ya çok güzel bir kalp, fakat videodan değil de yakından yapsaymış şu babalığını daha samimi olurmuş. yaa ben bekliyorum şu teknoloji ne zaman çökecek, gerçekten ilkel ve en içten samimi insanlığı özledim.

queen_of_the_7_kingdoms

Helal olsun,bazıları tam tersini yapar,bazıları da böyle olur,karakter meselesi.Kendimi övmek gibi olmasın ama kendime benzettim..

busra-k

Şu betayı düzeltseniz artık editörler he? Ayrıca içerikler de çok fena durumda.. Önüne gelen de pis pis yorum atıyor malum görmek zorunda mıyız bunları silelim mi yoksa uygulamayı? tahammül edemiyoruz artık bunlara.

nazminaz

Böyle insanların var olduğunu bilmek güzel.

nazminaz

dünyada böyle insanların da olduğunu bilmek güzel.

Görüş Bildir