Küfür, Hakaret, Dayak ve Ters Kelepçe: İstanbul'da Bir Çocuk ve Motosikletli Kuryenin Polislerle İmtihanı...

 > 
225PAYLAŞIM

Kadıköy'de bir motosikletli kurye polis tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldı. Kurye daha sonra olay yerini terk etti. Öte yandan Zeytinburnu'nda da polisler bir çocuğu darp etti ve ters kelepçe taktı. 

İstanbul Kadıköy'de polis şiddeti kameraya yansıdı. Vatandaşa önce küfreden polisin, ardından tokat atarak darp ettiği görüldü 👇

Artı Tv'nin yayınladığı ve Kadıköy'de çekildiği iddia edilen görüntülere göre polisin vatandaşa önce küfrediyor, ardından darp ettiği görülüyor. "Oğlum, motorunu kilitliyorum bak, adama artistlik yapma" diyen polisin, vatandaşı darp ettiği dikkat çekiyor. 

Görüntülerde polisin, "Bana vurman doğru mu?" diyen vatandaşa "Doğru, ben ona karar verdiğim için doğru" dediği görülüyor.

Zeytinburnu'nda polis şiddetine vatandaşlar balkonlardan tepki gösterdi 👇

Zeytinburnu'ndaki görüntülerde, bir grup polisin videoyu çeken kişi ve vatandaşlar tarafından çocuk oldukları söylenen kişiyi gözaltına aldı. Polisin çocuğu boynundan sert bir şekilde kavrayarak ters kelepçeyle gözaltına aldığı görülüyor. 

O anlarda vatandaşlar, polislere 'çocuk o daha çocuk', 'vatan haini mi o çocuk o be çocuk', 'eşkıyalık bu' şeklinde tepkiler gösterdi.

Kuryeye şiddet uygulayan polis açığa alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklamasında bugün sosyal medyada "Kadıköy'de polis şiddeti" başlıklı habere ilişkin çalışma başlatıldığı olayın 19 Mayıs'ta meydana geldiği belirtildi.

Olayın polis uygulama noktasına süratli giriş yapan motosiklet kuryesiyle uygulama noktasında görevli polis memurlarının tartışması sonucu meydana geldiği bildirildi.

Açıklamada, olaya karışan polis memurunun açığa alındığı, olayın ayrıntılarının soruşturulması amacıyla müfettiş talep edilerek gerekli idari işlemlere başlandığı belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir