Marketten Hiçbir Şey Almadan 100 TL Ödeyenler, Hollanda'daki Benzer Alışverişi Görünce Ağlama Krizi Yaşayacak

-
Abone ol

Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana türküsü iptal; kuru soğan bile artık bize çok lüks...

Twitter'da bulunan altan isimli kullanıcı şöyle bir tweet attı. Çoğumuzun aklından geçen bu düşünce hiç de haksız değil sanki...

twitter.com

Altan'ın bu tweetine, Hollanda'dan bir yanıt geldi. 53 Euro'ya yapılan bir alışveriş örneğini göreceksiniz birazdan...

twitter.com

İtalya'da aynı sepetin 30 Euro tutacağına dair gelen bir yorum ve Hollanda'da yaşayan arkadaşın cevabı...

twitter.com

Bu da İngiltere'den bir alışveriş örneği...

twitter.com

Roma'dan alınanlar ve toplam tutarı...

twitter.com

Türkiye'den örnekler de gelmeye başladı...

twitter.com
twitter.com
twitter.com

Herkesin kafasında Hollanda'da insanların ortalama kazancının ne kadar olduğu vardı, o soruya da şöyle bir cevap geldi...

Kafadan hesaplama yapmaya çalışanlar için şu açıklama belki faydalı olur...

twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
insan-evladi.

IQ yani zeka önemlidir. Zeki bir toplum değiliz. Uzmanlar yemeklerden hemen sonra içilen çayın alınan besinlerin emilimini olumsuz etkilediğini söylüyor ve dünyanın en çok çay tüketen ülkesiyiz. Ahlaklı bir toplum değiliz, ahlakın gerçek tanımına göre bu tezi ortaya atıyorum, etek boyunu ahlak boyu ile hesaplayanları ki ile değil. Neden derseniz, çıkarcıyız, bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın deriz, ticarette az uyanık değilsen kandırılmama ihtimalimiz yok denecek kadar az. Çoğunluğun yanında elbette azınlık yanmamalı, ama genel itibari ile ülkemiz insanları daha iyi bir yaşam hak ediyor mu? Bazı şeyler hak edilmeli, çalışmalı ve özverili olunmalı. Tembel bir milletiz, siyasi çıkarlarımızı herşeyin üstünde tutarız.

ozturkse

Yaşam maliyetleri tek bir parametre üzeriden değerlendirilemez. Şu tarz sitelerden bilgi edinilebilir. "numbeo" Tşklr

pazartesi

Gözümde dolar üzerinden kazanıp Türkiyede tl üzerinden harcayan babam canlandı. Adam Türkiye çok ucuz diye öve öve bitiremiyordu. Zira kendisi o zamanlar 4b dolar aylığı Türkiyede tl ye çevirip o şekilde harcıyordu. 😂 e adam bi geliyo, 24 b tl ile aylık geçinecek 😂. Bu sene gelseydi maaşına gelen zamla 42 b tl si olacaktı gene aynı yorumu yapardı:herşey çok ucuz, geçinemeyen manyaktır manyak.

king-in-the-east

böyle begenmeyen gitsin diyen tek hücreliler, o gitsin istedikleriniz olmasa bokunuzda boncuk toplarsınız ekonomiye iş gücüne sizden çok katkıda bulunuyo bu insanlar.. alkole bilmemneye laf ediyosunuz da milletin dışarda evinde vs tükettigi alkolden sigaradan devlet hayvan gibi vergi alıyor.. kodumun beyinsiz sikletleri insanlar dogru düzgün şartlarda yaşamak istiyor, it gibi çalışmasının karşılıgında hakkını istiyor.. burası bizim yuvamız evimiz, düzgün yaşamak istemenin karşılıgı "begenmeyen gitsin" ise eger soyunuzu sopunuzu sikeyim ben sizin siz bu evden degilsiniz o zaman siz içimizdeki düşmanlarsınız..

enk-capital

Şimdi gurbetçi bi ak troll gelip bütün iddiaları çürüterek Türkiye'de nasıl da lüks içinde yaşadığımızı kanıtlar. Merak etmeyin. Moral bozmayın sakın.

Görüş Bildir