Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milletvekillerinin Görevi Her Şeyi Reddetmek mi? Meclise Araştırma Önergesi Olarak Sunulan Ancak Bir Türlü Kabul Edilemeyen Konular

-
Abone ol

Evet, o aklınıza gelen de reddedildi...

Bir parlamentoda oy veren vatandaşları temsil eden kişilere sizin de bildiğiniz üzere milletvekili diyoruz...

Temsil ettikleri vatandaşların sorunlarını meclise taşımak ve bunlarla ilgili araştırma yapmakla sorumlu olan milletvekillerinin görevi çok ama bakın Türkiye'de işler nasıl yürüyor... 

Sizler için çözülmesi elzem olmasına rağmen mecliste reddedilen önergeleri derledik, tabii bir kısmını...

1. HDP ve CHP’nin deprem konusunda araştırma komisyonları kurulması yönündeki önergeleri, Meclis Genel Kurulu’nda yapılan görüşmelerde AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

2. İYİ Parti’nin, Çin’de ortaya çıkan ‘koronavirüs’ salgınına ilişkin Türkiye’de olası bir ölümcül enfeksiyon salgınının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla araştırma komisyonu kurulması önergesi AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

3. Çiftçi borçlarının araştırılmasına yönelik CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun tarafından TBMM Başkanlığına verilen araştırma önergesi, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

4. İYİ Parti'nin, 'terör örgütü PKK yöneticisi Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasına' ilişkin verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

5. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın "Asgari ücretliden vergi alınmasın" şeklinde verdiği araştırma önergesi AK Parti ve MHP'lilerin oyları ile reddedildi.

6. HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen'in Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

7. HDP’nin kadınlara yapılan her türlü şiddetin araştırması talebiyle verdiği araştırma önergesi Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

8. CHP PM Üyesi ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl'ün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’na sunduğu LÖSANTE’ye tam ruhsat verilmemesi ve hastanenin çürümeye terk edilmesi ile ilgili araştırma önergesi AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi.

9. İYİ Parti’nin 15 Temmuz ve siyasi ayağının araştırılması önerisi AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi.

10. İYİ Parti'nin Anadolu Ajansı'nın seçim akşamı 13 saatlik kesintisine ilişkin verdiği araştırma önergesi AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

11. CHP'nin çocuk istismarı vakalarının son 10 yılda yedi kat arttığını belirterek verdiği araştırma önergesi AK Parti oylarıyla reddedildi.

12. CHP'nin de destek verdiği, MHP'nin meclise sunduğu 'sentetik uyuşturucuların imali, dağıtımı ve satışına ilişkin süreçlerin belirlenmesi, önlenmesine yönelik tedbirlerin alınması' konulu araştırma önergesi, AK Parti oylarıyla reddedildi.

13. İYİ Parti'nin Çorlu'daki tren kazasıyla ilgili verdiği araştırma önergesi AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. reddedildi.

Ne diyelim, hepimize iyi uykular...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fer-dk

''Çiftçi borçlarının araştırılması'' ve ''Asgari ücretliden vergi alınmasın" şeklinde verdiği araştırma önergeleri dışındakiler gayet haklı önergeler ve mecliste gündeme gelmeli (bu kişiler gayet halinden memnun olan insanlar)

vedat-kaplan1

adamlar resmen meclise ucuz yemek yemeye gidiyorlar.

exfurore

Bu adamlar kendi önergelerini reddetmedi mi sırf CHP evet oyu verdi diye? AKP'nin getirdiği her şeye CHP evet dese meclis çalışmayacak amk fdsklgjsdflkjghdfs

kaldirgacliindirgec

Vicdanım sızlaya sızlaya ifade etmeliyim ki, Türkiye insanı bunu hak ediyor. Sağcısı da, solcusu da eline fırsat geçtiğinde aynı ahlaksızlıkları yapmaya namzet. Kılıçdaroğlu adalet yürüyüşüne çıktığında (bana göre) çok az insan ona destek verdi. Neredeydi diğer muhalifler? Hele ona hakaret eden sözde muhafazakar insanlar, hiç mi utanmadılar Ramazan günü yaptıklarına? Peki diğer muhalif liderler nerede idi? İktidarın zaman-ı evvelinde 'ben o gömleği çıkarttım' dediği milli görüşü ve tüm insanları kucakladığını söyleyen kürt siyasi hareketi neredeler; çok mu zor oy kaybetme korkusuna el birliği etmek? Doğrunun yanında olmanın elbette bir bedeli olacak, ama liderler de yapmayacaksa kimden beklenir bu. Bir Alparslan Kuytul, bir Altan kardeşler kadar cesur olamadınız, fikirlerini beğenin beğenmeyin. Kendi kendine düzelir diye daha çok bekleriz biz, klavyeden sövmek kolay.

omeravc912gmail.com

meclis tıkırında

Görüş Bildir