Netflix 10 Yıl Sonra Nerede Olacak? Yarım Milyar Abone Tahmini…

0PAYLAŞIM

Film ve dizi izleme platformu Netflix'in 10 yıl sonra kaç aboneye sahip olacağı ve nasıl olacağı tahmin edildi. Tahminler ‘yok artık’ dedirtecek cinsten.

Netflix'in 10 yıl sonra kaç aboneye sahip olacağı ve nasıl olacağıyla ilgili bir tahmin yapıldı. Fool.com'un haberine göre, Cisco Systems tarafından hazırlanan raporda internet erişiminin 2018 ile 2023 yılları arasında 1,4 milyar kişi daha artacağını ve dünya genelindeki toplam internet kullanıcısını 5,3 milyara çıkacağı belirtildi. Ayrıca raporda 2023 yılına kadar küresel nüfusun yüzde 71'inin mobil bağlantıya sahip olacağı ve mobil internet hızlarında önemli bir iyileşme olacağı da kaydedildi.

Bu bilgiler ışığında internet kullanımında yaşanacak artış, Netflix'i de olumlu yönde etkileyecek. Netflix, 2010 yılında 20 milyon aboneye hizmet verirken ve içinde bulunduğumuz 2020'nin üçüncü çeyreğinde ise 195 milyona aboneye hizmet veriyor. RBC Capital analisti Mark Mahaney, Netflix'in 2030 yılına kadar 475 milyon ila 525 milyon aboneye ulaşabileceğine inandığını belirtti. 

Bu rakam gelecekte yapılacak zamlar hariç tutulduğunda, Netflix'in gelirinin çift haneli bir oranda artmasını sağlayacak. Mahaney ayrıca Netflix'in 2030 yılına kadar işletme marjını ikiye katlayabileceğine ve bunun da daha güçlü bir kar elde edeceğine de inanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir