Onu En Az Annesi Kadar Düşündüğünüzü Gösterecek Yenidoğan Bebeğe Hediye Alma Rehberi

32PAYLAŞIM

Yenidoğan bebeği ve çiçek gibi tazecik anneyi görmeye giderken eli boş gitmek olmaz...

Aslında altın bu ziyaretler için en uygun hediyelerden biridir ama altın fiyatları roket gibi fırladığından bebek sahibi olan sevdiklerinize pahada olmasa da işe yararlık açısından altın değerinde hediyeler alabilirsiniz. İşte burada o harika hediyeyi alabilmeniz için size taktikler vereceğiz:

1. %100 pamuklu terletmeyen kumaşlar olması şart!

Öncelikle yenidoğan miniklerin cildi çok narin olur, öyle her kumaşı kaldırmaz; hemencecik alerji olabilirler. Bu yüzden hediye edeceğiniz giysilerin %100 pamuklu olduğundan emin olun. Hatta organik pamuklu olması anneden ekstra puan almanızı sağlar.

Hediye olayını "başından" çözmek istiyorsanız bebişlerin başları üşümesin diye terletmeyen interlok bereler ile desteklenen setleri de seçebilirsiniz.

Tamamen organik pamuktan üretilmiş yenidoğan setlerini incelemek isterseniz buraya tıklayın

2. Üretimin her aşamasının kontrollü ve sertifikalı olduğundan emin olun.

Giysilerin güvenliği ve sağlığı ön planda tutarak üretilenler arasından seçin, üretim sürecinde tüm ekolojik ve ürün kalite testlerinin hangilerinin yapıldığını kontrol etmek için mutlaka websitesinde ürün sayfasından bakın.

"Alırken bunları bunları hep kontrol ettim" diyerek anneye böbürlenerek anlatmayı da unutmayın. Hava atmak için değil canım, bilsin diye...

Kalite testleri yapılmış olan yenidoğan setlerini incelemek isterseniz buraya tıklayın

Organik ürünleri tercih edecekseniz, üstteki görselde göreceğiniz organik üretim standartlarına uygun üretildiğine dair etiketinde bilgi yer aldığına da emin olun.

3. Çıtçıtlar nikel içermemeli.

Bebek body ve tulumlarında çıtçıtlar olmazsa olmazlardan. Çıtçıtlar kapatınca sağlam kapanmalı, açılırken kolay açılmalı. Çıtçıtlarda malzemelerde oksitlenme ve alerji riskine karşı, nikel malzeme kullanılmadığından emin olmalısınız. Bu yüzden ürünleri güvenilir markalardan tercih edin.

Gün içinde sık sık açılıp kapanacağını düşünürseniz, çıtçıtlar kalitesiz olursa haliyle çabucak bozulurlar. Bunun olmasını ister miyiz? İstemeyiz.

Hassas ciltlerde tahrişi önlemek için nikel içermeyen çıtçıtlar eklenen yenidoğan setlerini incelemek için buraya tıklayın

4. Süs malzemelerine, düğmelere dikkat!

Bebekler her şeyi ağızlarıyla keşfeder. Bunun için bebek giysilerinde, tutturulmuş süsler ve yapıştırma boncuklar boyun çevrelerinden uzak ve sağlam dikilmiş olmalı. Yırtılma ve yutma riskine karşı ayaklı düğme kullanılmamalı. Yani ne kadar sade, o kadar güzel.

Bebeklerimizin sağlığı için özel olarak tasarlanmış setleri incelemek isterseniz buraya tıklayın

5. Kendinden patikli, kendinden eldivenli giysiler tercih edin, bir taşla iki kuş vurun.

Bebekler çok oynak olduklarından 3-6 aya kadar sivri tırnaklarıyla kendilerini çizebilirler. Yenidoğan bebeklere çorap giydirmek de zor olduğundan seçeceğiniz setler kendinden eldivenli ve patikli olursa, anneden "hay aklınla bin yaşa" gibisinden övgü dolu cümleler duyabilirsiniz.

Kendinden patikli ve eldivenli ürünlerin bulunduğu setleri incelemek isterseniz buraya tıklayın

Biz gerekenleri söyledik, şimdi bu kadar koşulu sağlayacak o bebek markası da hangisi diye tek tek Google’da aramakla uğraşmayın diye önerimizi de yapalım:

LCW Baby tüm bu kuralları karşılayarak annelere gönül rahatlığı ile kullanabileceği ürünler sunuyor. %100 pamuklu kumaşlar, organik giysiler ile sizin için güvenilir, sağlıklı bir hediye alternatifleri LCW Baby’de. Kız bebek için buraya, erkek bebek için buraya bakabilirsiniz.

Görüş Bildir