Rorschach Mürekkep Testine Göre Senin Karanlık Yönün Ne?

-
Abone ol

Neymiş senin herkesten gizlediğin kötü özelliğin?

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Bu resimde ne görüyorsun?

Akciğerler
Vajina
İki kadın bir küre arıyor.
Bir tür hayvan, ne olduğundan emin değilim.
Bir şamdan.
Başka bir şey.

3. Bu resimde ne görüyorsun?

Bir kurbağa yüzü.
Birisi bana bağırıyor!
İki ayı hokkabazlık yapıyor.
Bir palyaço.
Başka bir şey.

4. Bu resimde ne görüyorsun?

Sevimli bir kaplumbağa.
Kılıç dişli bir kaplan.
Bir havuzda yüzen kanlı bir vücut.
Başka bir şey.

5. Bu resimde ne görüyorsun?

İki zürafa öpüşüyor.
İki kişi öpüşüyor.
Boynuzlu bir şeytan.
Kafatası.
Başka bir şey.

6. Bu resimde ne görüyorsun?

Bir böcek.
İnsanlar konuşuyor.
Korku filminden bir sahne.
Göğüsler
Bir kelebek.
Başka bir şey.

7. Bu resimde ne görüyorsun?

Bir paket Cheetos.
Bir sürü yılan.
Palyaço yüzü.
İnsanlar sırtlarını çizmeye çalışıyor.
Başka bir şey.

8. Bu resimde ne görüyorsun?

Kırılmış bir çiçek.
Panda
Tavşanlar.
Başka bir şey.

Kontrol Delisisin!

Senin en karanlık yanın tam bir kontrol delisi olman. İstiyorsun ki, etrafındaki herkesi sen yönet, dünya senin parmağının ucunda dönsün. Herkese patronluk taslıyorsun, şu sebeple lider olduğunu düşünüyorsun. Senden habersiz yapılan şeyler olunca da kafayı yiyorsun;  sensiz ellerine yüzlerine bulaştıracağından yüzde yüz güvenilir gibisin. Aslında fazlaca sevecen, iyi niyetli ve dost canlısı birisin; ancak söz mevzusu iş olunca milletin ensesinde boza pişiriyorsun ve bunun profesyonelliğin bir gereği olarak görüyorsun, bir bakıma haklısın da... Ancak organizasyon konusunda cidden iyi olduğunu söylemek gerek. Kısaca senin kaderinde patron olmak var; bundan dolayı kimsenin senin kadar ayakları yere basmıyor!

Çok bencilsin!

Senin en karanlık yanın bencilliğin. Dünya senin çevrende dönüyor. Bu dünyadaki en mühim şeyse kendin, keyfin ve kahyası; gerisi senin için teferruat. Konformistsin yani ve bu konforunu bozacak insanlara düşman kesiliyorsun. Ayrıca senin mükemmeliyetçilik benzer biçimde bir özelliğin daha var; yetinmiyorsun, senin için hep daha iyisi vardır hiç şüphesiz. Egonsa tavan fakat allahtan egon IQ'ndan yüksek değil. Amma velakin sen egoist olduğunu hiçbir zaman inkar etmedin, ki bu dünya üzerindeki istisnasız herkes bencildir. Sen en azından ikiyüzlülük maskesi takmıyorsun suratına.

Ön yargılısın!

Senin en karanlık tarafın, oldukça ön yargılı olman. Yani senin için basitçe acele karara varıyorsun diyebiliriz. Evet, aslen insan sarrafı gibi hususi durumunun olduğu gerçeğini yadsıyamayız, haklı çıktığın zamanlar da oluyor; ama yanıldığın zamanlar da hiç de az değil. Ayrıca sabit fikirlisin; düşüncelerinin değişmesi deveye hendek atlatmakla eş, söylediğim dedik çaldığım düdüksün bir nevi. Ancak bu seni disiplinli ve ilkeli bir insan yapıyor aynı zamanda. Bir de bu dünyada şüpheci ve güvensiz olmak, kazaları en az zararla atlatmak için mantıklı bir çözüm!

Kıskançsın!

Senin en karanlık tarafın kıskançlığın. Sende şaşırtıcı ve hayret verici bir sahiplenme duygusu var ve sahiplendiğin kişiye sonuna kadar bağlanıyor, bu mevzuda da sınır tanımıyorsun. Sen bu kadar bağlıyken, karşıdan da aynı bağlılığı bekliyorsun haliyle. Ayrıca insanların ne dediği ve nasıl düşündüğüyle fazlaca ama fazlaca ilgileniyorsun; bu da seni gergin bir insan yapıyor. Bunun nedeni aslında çok basit: Sen insanları umursayan birisin. Kısaca sende sevgiyi paylaşmak diye bir şey yok; BİR ŞEY SENİNSE SENİNDİR. Herkes ayık olsun!

İnsanları manipüle ediyorsun!

Senin en karanlık yönün, insanları manipüle edip, istediğini yaptırabilmen. Süper kurnazsın; daha yeni tanıştığın birisini bile saniyede çözüyor, onun zayıf-güçlü noktalarını belirleyip anında strateji belirliyorsun. Mesela karakterinin güçlü bulunduğunu iddia eden birini mi gördün diyelim; bir anda söz dinleyen birisi şeklinde görünüp ona istediğini yaptırabiliyorsun. O da kendi aklıyla yapmış zannediyor ki: işte tam olarak manipüle etmenin tanımlaması bu! Zekisin, insan sarrafısın, cin şeklindesin cin. Ali Cengiz senin yanında asistan kalır be :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zaphkiel

Senin en karanlık yönün, insanları manipüle edip, istediğini yaptırabilmen. Süper kurnazsın; daha yeni tanıştığın birisini bile saniyede çözüyor, onun zayıf-güçlü noktalarını belirleyip anında strateji belirliyorsun. Mesela karakterinin güçlü bulunduğunu iddia eden birini mi gördün diyelim; bir anda söz dinleyen birisi şeklinde görünüp ona istediğini yaptırabiliyorsun. O da kendi aklıyla yapmış zannediyor ki: işte tam olarak manipüle etmenin tanımlaması bu! Zekisin, insan sarrafısın, cin şeklindesin cin. Ali Cengiz senin yanında asistan kalır be :)

fatih-emre-kocak

İnsanları manipüle ediyorsun! Bunu hiç fark etmedim ama yapmış olabilirim söylediklerime karşı çıkan birini görmedim daha :D

jimin95

ben mürekkep resimlerini hep organlara benzettim

nehir-nur-bircan

Bencilliğimmiş. Bunu biliyordum onedio.............

aysegulkardas

Senin en karanlık yanın tam bir kontrol delisi olman. İstiyorsun ki, etrafındaki herkesi sen yönet, dünya senin parmağının ucunda dönsün. Herkese patronluk taslıyorsun, şu sebeple lider olduğunu düşünüyorsun. Senden habersiz yapılan şeyler olunca da kafayı yiyorsun; sensiz ellerine yüzlerine bulaştıracağından yüzde yüz güvenilir gibisin. Aslında fazlaca sevecen, iyi niyetli ve dost canlısı birisin; ancak söz mevzusu iş olunca milletin ensesinde boza pişiriyorsun ve bunun profesyonelliğin bir gereği olarak görüyorsun, bir bakıma haklısın da... Ancak organizasyon konusunda cidden iyi olduğunu söylemek gerek. Kısaca senin kaderinde patron olmak var; bundan dolayı kimsenin senin kadar ayakları yere basmıyor! ben neden bilmiyorum

Görüş Bildir