Şeker Yutar Gibi Antibiyotik Kullananlara Ayar Veren Hekimoğlu'nun Son Bölümünde Neler Oldu?

-
Abone ol

Aşı karşıtlarının canına okuyan Hekimoğlu, şimdi de gereksiz antibiyotik kullanımı konusunda yargı dağıttı.House uyarlaması dizinin 3. bölümü de harikaydı.

Hekimoğlu bir önceki bölümünde de sağlam bir ayar vermişti

Aşı Karşıtı Anne Terörüne Değinen Hekimoğlu Dizisinde Neler Oldu? - onedio.com
Aşı Karşıtı Anne Terörüne Değinen Hekimoğlu Dizisinde Neler Oldu? - onedio.com

Bu bölüme yeni doğan iki bebeğin bir anda kusması ve ateşlenmesiyle başladık. Tüm doktorlar bunu olağan durumlar olarak gördü.

Çünkü annelerin doğum yaptıkları yer de doktorlar da farklıydı, tamamen bir tesadüftü.

Fakat Hekimoğlu, hastanede bir salgın olabileceğinden şüphelendi. Ama kimseye kendini inandıramadı.

O da hastanede daha fazla hasta çocuk aramaya koyuldu. Tek tek araştırdı.

Bu sırada poliklinik görevinden kaçmayı da ihmal etmedi. Adam dedektiflik peşinde, burnuna itfaiyeci oyuncağı sokan çocukla mı ilgilensin şimdi...

Nitekim buldu da. 2 dakika önce sağlıklı olan çocuk bir anda kriz geçirdi.

Çocuklara bakteriyel bir hastalık için uygulanan hiçbir tedavi sonuç vermedi. Bebeklerin giderek organları tükenmeye başladı.

Mecbur kalarak ailelerden izin aldılar ve iki bebekten en azından birini kurtarmayı denediler.

Sebebi de iki farklı antibiyotiğin ikisini de bebekte uygulamaya zamanlarının olmamaları. İkisini iki bebeğe paylaştırdılar. Hangisinin işe yarayacağını bilmeden elbette...

Ama bu da işe yaramadı, bebekler giderek daha kötü bir duruma geldi.

Her şeyin bittiğini düşündükleri bir anda, arkadaşının aşk acısından etkilenen Ateş, kalbi kemiren bir virüsten şüphelendi.

Yaptıkları testler sonucunda da doğru virüsü buldular. Bu iki bebeğin annelerinin vücudu daha önce bu virüsle tanışmadığı için, antikor salgılayamamış ve hastalığa karşı koyamamış bebekler.

Doğru teşhis sonunda doğru tedavi de yapıldı ve bebekler kurtuldu!

Bu hastalığı yayanın da hasta olduğu halde çalışan bir görevli olduğu ortaya çıktı. Bebeklere gidecek hediyelere rahat rahat dokunan bu kadın, ölümlerine yol açmak üzereymiş.

Peki bunlar neden oluyor? Ateş Hekimoğlu yine ayar vermeye devam ediyor. Bakın ne dedi:

“Bizim hatamız biliyorsunuz değil mi? Ota, böceğe antibiyotik yazarsan böyle olur. Soğuk algınlığı mı, burnun mu akıyor, al antibiyotik..Bu süper bakterileri biz yetiştirdik. El bebek gül bebek baktık büyüttük, şimdi racon kesiyorlar”

Gerçekten de her sene daha da beter bir virüsle, süper bir güçle uğraşmamızın sebebi bu gereksiz antibiyotik kullanımları. Umarız Ateş Hekimoğlu'nun sözleri dikkat çekmiştir.

Bu mesajlar gözden kaçmıyor. Bir seyirci 3 bölümdeki tüm mesajları toplamış👇

AB reyting grubunda birinci dizi oldu. Sosyal medyanın gündeminde de yine Hekimoğlu vardı. Seyirci bu diziyi seviyor.

Ateş the Yargı Dağıtıcı sağ olsun, her bölümde de "Heh!" dedirtecek sözleri söylüyor.

Bu bölüm tatlı da bir House ve Sherlock Holmes göndermesi oldu. 👇

Seni izlemeye devam edeceğiz ruh hastası Ateş. 😂

Bir sonraki bölümde Muhteşem Yüzyıl hayranları puding gibi olacak, belli oldu.💓

Ama bizim favori çizfitimz değişmez💙

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_oishii_

hekimoğlu hiç bir bölüm ayar vermiyor arkadaşlar, her bölüm "layıkıyla" ayar veren Gregory House'un birebir repliklerini okuyor sadece, o ayarlar yıllar önce verildi yani

akatsuki1971

ben oldum olası mal gibi bakışları olan şu herifi beğenmem bi de hiç de doğal olmayan o zorlama oyunculuk da eklenince iyi ce uyuz oldum bu diziye. bizde rol yapmak mutlaka olağan dışı hareketler olarak yorumlanıyor. kadınların ses tonları davranışları giyimi nasıl doğal ve travestilerin ki de ne kadar itici ve yapmacıksa bizdeki oyunculuk da öyle eğreti duruyor. rol mü illa ki rol olduğu anlaşılmalı yoksa rol değildir mantığı.konuşmalar mimikler hep bir bizden olmayan şeyler içeriyor. bir türk böyle mi konuşur davranır diyorsun ister istemez asker filmimiz öyle aile filmimiz doktor ya da köy filmimiz de. yani biz böyle değiliz ki diyorsun içinden.hani zorlasak hint filmleriyle yarışacağız abartılı mimiklerde.

kurtali1983

Ergenlik dönemimde antibiyotik tedavisini ret etmiştim. O zamanlar okudugum bagışıklık sisteminin mükemmelliğini anlatan bir yazı etkili olmuştu bu kararımda. 2019 yılına kadar bir kez bile herhangi bir antibiyotik kullanmadım.bu zamana kadar soguk algınlıklarım ve kaptıgım grip virüsleriyle bagışıklık sistemimin savaşı hep bir gün sürdü. Geçen yıl grip süresinin uzamasını istememinden dolayı (işime etkisinin korkusuyla) aynı hastalıktan dolayı ablama doktorun yazdıgı antibiyotikten bir tane içtim 3 gün yatmak zorunda kaldım ve tam 8 gün sürdü! Bu zaman kadar grip olsun soguk algınlıgı olsun beni ne yataga düşürmüştü nede ikinci güne sarkmıştı ama bir antibiyotik süresini 8 güne çıkardı.

kurtali1983

Bu hafta çarşamba günü toplu taşıma kullandım perşembe günü akşam saatlerinde burnum akmaya başladı durumu anladım tabi. Su yerine portakal suyu tükettim 3 4 litre kadar her terlediğimde duş aldım vucudumun attıgı mikrobu tekrar tenim emme yoluyla geri almasın diye. Cuma günü uyandıgımda hiç bir şeyim kalmamıştı eklem agrılarım yoktu sadece hafif bir burun akıntısı kalmıştı oda akşamına son buldu. Verdiğim kararın ne kadar dogru oldugunu geçmişte bana antibiyotik tedavisi öneren doktorlar söylüyorlar ne kadar ironik. Bir çok ilacın içinde bulunan etkin maddeleri arama motoruna yazıp neler oldugunu araştırıyorum midem bulanıyor Tıp böyle birşey olmamalı.

kurtali1983

Yani demem o ki ; bağışıklık sisteminiz bir virüsle ne kadar çok savaşmışsa onun üstesinden gelmesi o kadar kısa sürüyor. Dışardan antibiyotikle ne kadar desteklerseniz o kadar tembelleşiyor. Bunu bilmek için alim olmaya gerek yok. Vücudun salgıladığı bazı hormanların geri dönüşü yok. Vücut bazı hormanları bir kez salgılamayı bıraktıgı zaman bir daha ömür boyu onları salgılamıyor mecburen dışarıdan almak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden bazı ilaçların kullanma süreleri çok önemlidir. Bazen bir ilacı bir hafta daha fazla kullansanız ömür boyu o ilaca mahkum oluyorsunuz. Size sadece farklı adlarda veriyorlar bu ilaçları. Bilinçlenin kendinizi koruyamadıysanız çocuklarınızı koruyun!

selin-kilic

Kendi yaratıcılıklarını kullanarak yapamadıkları dizilerden sadece bir tanesi, taklitler aslını yaşatıyor diyelim.

pazartesi

Uyarlamanın kötü olacağını düşünüyordum ama altından kalktılar 👍

Görüş Bildir