Tartışma Giderek Büyüyor! Ceyda Düvenci'nin Kızının Regl Olduğunu Duyurmasına Destek Mesajları Yağıyor

708PAYLAŞIM

Dünkünden daha alevli bir tartışma başlamış bu kez...

Bildiğiniz üzere dün Ceyda Düvenci'nin kızı Melisa'nın regl olduğunu Instagram'dan paylaşması büyük bir tartışma yaratmıştı.

İnsanlar ikiye bölündü: Hem destekleyenler hem de bu paylaşımı saçma bulanlar.

Size burada da bahsetmiştik: 👇

Kızı Melisa'nın Regl Olduğunu Duyuran Ceyda Düvenci, Gelen Eleştirilere Cevap Verdi! - onedio.com
Kızı Melisa'nın Regl Olduğunu Duyuran Ceyda Düvenci, Gelen Eleştirilere Cevap Verdi! - onedio.com

Olay o kadar büyüdü ki bugün bile devam ediyor aynı tartışma...

Ve Twitter'da #regl TT olmuş durumda!

twitter.com

İnsanlar Ceyda Düvenci'ye olan desteklerini bu şekilde gösteriyor...

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Aşağıda tartışalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin_nothanks

İlk regl olduğumda biraz gergin hissetmemin dışında hiç yadırgama yaşamadım, çünkü bunun doğal olduğunu ve utanılacak bir şey olmadığını zaten biliyordum. Ama sırf utanılacak bir şey değil diye tanımadığınız insanlara kendi çocuğunuzun özelini paylaşmak... Reşit olmayan bir insanı "ilerici" bir akımın düşüncelerine alet etmek... Evet bu insanın özelidir, güvendiğiniz insanların ve doktorunuzun dışında kimsenin regl döngünüzü bilmesine gerek yok, sünnet abartılıyor diye regliyi de abartmamız gerekmiyor. Benim annem babam bunu yapsaydı yerin dibine girerdim.

kendineassassin

Sünnet düğünü başlı başına gereksiz ve görgüsüzlük, kötü örneği örnek göstermeyi bırakın artık.. Eğer bireyin ergenliğe girişi üzerine kıyas yapacaksak "bizim oğlanın spermi geldi, hayırlı uğurlu olsun." demek gibi bi' şey bu.. Evet, ikisi de utanılacak şeyler değiller; doğa eşeyli üremenin gereklerini yerine getiriyor.. Ama duyurmak, yaymak, yayınlamak SAÇMA.. Cidden saçma.. Hele ki "tâcizler, tecâvüzler!" diye konuya duyar süsü vererek savunmak külliyen SAÇMA.. Hiçbir toplumsal şiddet, geneleksel baskı ve bireysel tâciz/tecâvüz olayına sessiz kalmamış insanları da incitirsiniz o ahmakça tavrınızla..

sahncakr

regl günah değil, ayıp değil ama uğruna konfeti patlatıp kutlanacak bi'şey de değil lütfen saçmalamayı bırakın artık yahu

bookworm

Doğan erkek çocuğunun organını bayrak gibi açıp gösteren, sünnet olunca gösteren, misafir gelince ''aç oğlum göster'' diyenler gelmiş burada kadını eleştiriyor.

ali-efe-ince

Regl olmanın utanılacak bir yanı yok. Ama bunu sosyal medyada elaleme afişe etmenin de bir anlamı yok. Anlamı olsaydı regl kanı dolu olan bir bardağın fotoğrafını iğrenmek yerine herkes beğenirdi.

Görüş Bildir