Üniversitedeyken KYK Bursu ile Altın Yatırımı Yaptığını Söyleyen Kadın Tartışmanın Fitilini Ateşledi

1.2bPAYLAŞIM

Ne dersiniz, KYK bursu ile altın yatırımı yapmak mümkün mü sizce?

KYK Bursu öğrencilerin hayat damarlarından bir tanesi. Fakat maalesef öyle kolay kolay herkese çıkmıyor. Bir de KYK kredisi var ki konumuz şu an o değil, bursla ilgili bir şeyden bahsedeceğiz.

Twitter'da bulunan bir kullanıcı KYK bursları ile yaptığı altın yatırımını gösterince ortalık biraz karıştı anlayacağınız.

Bu altın bilezikli tweetten sonra isyanla karışık tepkiler de gecikmedi.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Sert eleştirilerin hedefi olan arkadaşın cevabı ise böyle oldu.

Öğrencinin yüzü gülsün artık be!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nihatka

annemin babamın üzerine bırak malı mülkü, bir çöp bile yokken bana geri ödemeli burs çıktı. ev arkadaşımın dönüm dönüm zeytin tarlaları vardı. zeytin ve zeytinyağı ticareti yapıyorlardı, kyk bursu çıkmıştı. ben o krediyi geri ödeyene kadar götüm çatladı amk. adaletini sikeyim senin KYK.

kendineassassin

Bursları hep böyle ihtiyâcı olanlara(!) dağıtan ama iş imkânı sunamadığı mêzunların kredi borçlarını ne affedip ne öteleyen devlet baba.. Devlet babamız.. Peki n'olur?? En fazla göstermelik bir soruşturma başlatılır, o hanfendi de "kurguydu." deyip sıyırır..

lansusgevsek

Buyrun başarı hikayem primci onedio. Herkes bılmeden yargılamış, nefret edilecek kadar kötüsünüz.

selo1122

Tebrik ediyorum sizi mantıklı hareket. (Y) :)

pazartesi

İki üniversite, günde en çok 4-5 saat uyku, iki hafta hiç uyumadığım zamanlar bile oldu. -ki hala şaşarım. Şu an asssla yapamam bunu. Bulaşıkçılık, kuryelik ve sekreterlik. üç farklı iştr çalışıyordum. Saat 8-12 okul, yemek, kampüslerde paket dağıtımı, 13.30 -17.00 okul. 17.20-20.00 sekreterlik, 20-01.30 bulaşıkçılık. 2 gibi yurtta olurdum. Üniler zamanında bitti, bitirdiğim sene de atandım. Herkes sizin gibi götünü yaymıyor. Kimse "falanca götünü yaymak istiyor, kyk yi o alsın da ben sürümeyim" demez. Bırakın bu ortadoğululuğu. Evet, ben kyk almadım, evet, yatı olan arkadaşa çıktı kyk. Ana hem okuyup hem çalışıp kendini yırtan birini de "ay ben öyle çok yoruluyom yeaa" cılara ezdirmem. Götünüzü yayarsınız, 3.80 ortalamayı çakarsınız ama aç kalırsınız. Bu işler böyle.

pazartesi

Ki aldığım kyk kredisi 300 tl idi, her ay 100 tl sini altın yapaydıö, şu an temizinden 20b tl vardı.

doguscan-yahsi

tebrikler bilezik için ihtiyacı olan bir gencin geleceğini karartınız.....

Görüş Bildir